Október 3-án a Pécsi Hittudományi Főiskola Dísztermében Sághy Marianne, az ELTE-BTK és a CEU oktatója tart egyháztörténeti előadást a főiskola "Végső Idők" előadássorozatában.
A Szentföld visszafoglalása az iszlám hódítóktól a 14-15. század egyik legégetőbb kérdése maradt a latin kereszténység számára. 1291-ben elesett Akkó,az utolsó latin erőd és ezzel a modern történettudomány szerint lezárult a kereszteshadjáratok kora. A kortársak azonban ezt korántsem gondolták így.
Pápák és császárok, politikusok és misztikusok, látnokok és propagandisták egyaránt nagy meggyőződéssel dolgoztak a Szentföld felszabadítását célzó terveken. Az előadás Île-de-France-tól a Burgund Nagyhercegségen át Itáliáig és a Magyar Királyságig világutazásra invitálja a hallgatókat, Pierre Dubois, Philippe de Méziè res és Kapisztrán Szent János munkásságán keresztül mutatja be a keresztény politika és vallás szoros összefonódását, a keresztes szellemiség továbbélését és átalakulását, a keresztes pamfletirodalom és a keresztes lelkiség reneszánszát és új megnyilvánulási formáit. Dr. Sághy Marianne habilitált egyetemi docens 1998-ben doktorált a princetoni egyetemen. Az ELTE BTK Középkori - és Koraújkori Egyetemes Történeti Tanszék és a Közép-európai Egyetem (CEU), Medievisztika Tanszék oktatója. 1999-2003 között a Párizsi Magyar Intézet tudományos titkára. 1993-tól a Nemzetközi Patrisztikai Társaság (AIEP) nemzeti képviselője. Érdeklődési területe a késő antik egyház-és politikatörténet, patrisztika és hagiográfia, valamint a késő középkori politika-,vallás- és eszmetörténet.